Co daje Ci PayU?

Szybkość

zapłać za zakupy online nawet w 0,5 sekundy. nie musisz przechodzić na dodatkowe strony płatności.

Wygoda

nie musisz logować się do banku, wpisywać danych karty i przepisywać haseł. zapewniamy komfort płatności niezależnie od urządzenia, z którego korzystasz.

Bezpieczeństwo

razem z Twoim bankiem stworzyliśmy rozwiązanie, które gwarantuje Ci pełne bezpieczeństwo płatności. Nie otrzymujemy loginu ani hasła do Twojej bankowości elektronicznej. wszystkie transakcje objęte są Programem Ochrony Kupujących PayU. przy transakcji powyżej określonych limitów poprosimy Cię o dodatkową autoryzację płatności.

Payu logo


Kto może korzystać z PayU?

Każdy! Wystarczy, że posiadasz kartę płatniczą lub prowadzisz konto, w którymś ze współpracujących z nami banków.

Kupuj przez Internet i płać na raty z PayU.

Cała procedura odbywa się online. Nie musisz czekać na kuriera i podpisywać papierowej umowy.

Jak to działa?

Cała procedura to tylko kilka kroków, a decyzję otrzymasz nawet w 15 minut. 1. Wybierz produkty - Wartość Twoich zakupów musi się mieścić w przedziale
300 zł – 20 000 zł. 2. Wybierz Raty PayU - Zdecyduj, na ile at chcesz rozłożyć płatność. 3. Wypełnij wniosek - Zaczekaj kilkanaście minut na odpowiedź i potwierdź dane.

To Ty decydujesz na ile rat chcesz rozłożyć płatność.

Sprawdź, co zyskasz z ratami PayU.

Kupuj na raty całkowicie online – bez wychodzenia z domu i bez kuriera.

Już ponad 6 tysięcy eSklepów udostępnia raty PayU.

Pozwól sobie na więcej z PayU | Raty

Wymarzony zestaw kina domowego? Ulubione słuchawki? Nie odmawiaj sobie przyjemności. Kupuj szybko i bezpiecznie z ratami PayU. Sprawdź, jakie to proste!

ikona raty payu


Program Ochrony Kupujących

Odzyskaj nawet do 10 000 zł z Programem Ochrony Kupujących

Płać kontem PayU i skorzystaj z POK, by odzyskać pieniądze, jeśli zamówiony towar do Ciebie nie dotrze lub jest niezgodny z opisem.

Jak to działa?

Aby odzyskać pieniądze po nieudanej transakcji, wykonaj tylko kilka kroków.

Co zyskujesz z Programem Ochrony Kupujących?

Chronimy Twoje finanse przy płatnościach internetowych. Masz 100% pewności, że odzyskasz pieniądze w przypadku nieudanej transakcji.

POK pozwala odzyskać nawet do 10 000 PLN!

w przypadku, gdy nie otrzymasz towaru przysługuje Ci zwrot w wysokości 100% jego ceny
w sytuacji kiedy przedmiot znacząco odbiega od opisu, odzyskasz 50% zapłaconej kwoty
dodatkowo zapewniamy zwrot kosztów przesyłki do 100 PLN

Kiedy możesz skorzystać z POK?

Zawsze, jeśli płacisz za zakupy internetowe za pośrednictwem Konta PayU lub jeśli po dokonaniu transakcji założysz Konto PayU.

program ochrony kupujących


Czym są certyfikaty SSL?

Certum logo ssl

Certyfikaty SSL są narzędziem zapewniającym ochronę witryn internetowych, a także gwarantem zachowania poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną. Pełne bezpieczeństwo jest efektem zastosowania szyfrowania komunikacji pomiędzy komputerami. Certyfikaty SSL rejestrowane są na określoną nazwę domeny, zawierają informacje o właścicielu domeny, jego adresie itp. Dane te są zabezpieczone kryptograficznie i nie można ich samodzielnie zmienić.

Historia certyfikatów SSL sięga roku 1994, kiedy to firma Netscape stworzyła protokół Secure Socket Layer, służący do bezpiecznej transmisji zaszyfrowanego strumienia danych. Dzięki swojej skuteczności oraz prostej obsłudze i instalacji bardzo szybko znalazł on zastosowanie zwłaszcza przy zabezpieczaniu transakcji realizowanych w bankowości elektronicznej, podczas aukcji internetowych oraz w systemach płatności online.

Certyfikaty SSL są niezbędne dla wszystkich podmiotów udostępniających swoje usługi za pośrednictwem internetu lub sieci lokalnych w celu zapewnienia: bezpieczeństwa – szyfrowanie połączeń, bezpieczne przekazywanie danych osobowych,
wiarygodności – potwierdzenie tożsamości strony WWW lub serwera w internecie,
zaufania – świadczenie usług zgodnie ze światowymi standardami.

Certyfikaty SSL wydawane przez CERTUM PCC wyróżniają się przede wszystkim polskojęzycznym wsparciem technicznym oraz zgodnością z międzynarodowymi standardami potwierdzonymi przez certyfikat WebTrustSM/TM.

Schemat SSL

Zaufane certyfikaty SSL

CERTUM Powszechne Centrum Certyfikacji jako jedyne w Polsce wydaje zaufane certyfikaty SSL.

W roku 2008 na świecie ponad 3.000.000 serwerów i stron WWW posługiwało się certyfikatami SSL, jednak zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez firmę NetCraft (www.netcraft.com) tylko około 1/3 z nich uznano za bezpieczne i wiarygodne. Pozostałe certyfikaty SSL nie posiadały odpowiedniego poziomu zabezpieczeń kryptograficznych lub pochodziły od niezidentyfikowanych wydawców.

Zbiorem "dobrych praktyk" w zakresie działalności związanej z bezpieczeństwem informacji oraz świadczeniem usług certyfikacyjnych jest uznany globalnie standard WebTrust. Zapewnia on uzyskanie zaufania wśród najpopularniejszych na świecie przeglądarek, oprogramowania serwerowego i systemów operacyjnych. W przypadku zaufanych certyfikatów SSL połączenie szyfrowane nawiązywane jest automatycznie. Natomiast, gdy certyfikat wydany jest przez nieznane centrum certyfikacji przed połączeniem pojawia się komunikat z ostrzeżeniem o braku zaufania i pytaniem czy mimo to użytkownik chce nawiązać to połączenie. Obecnie jedynym polskim centrum certyfikacji oferującym certyfikaty SSL wydawane zgodnie ze standardem WebTrust jest CERTUM PCC - www.certum.pl.

Certyfikaty SSL wydawane zgodnie ze standardem WebTrust uwiarygodniają zabezpieczone serwery i witryny WWW, zapewniają bezpieczną wymianę danych a dzięki globalnemu zaufaniu wpływają na budowanie pozytywnego wizerunku stosujących je firm lub instytucji wśród potencjalnych klientów na całym świecie.

Komunikacja w Internecie

Tylko niewielki odsetek użytkowników Internetu ma świadomość, w jaki sposób komunikują się i wymieniają ze sobą dane komputery będące on-line. Upraszczając w dużym stopniu – cała procedura odbywa się za pomocą protokołów, czyli swego rodzaju "języka". Zasada jego działania pozostaje w dużej mierze poza gestią każdego użytkownika Internetu. O ile jest to sytuacja wygodna, o tyle rodzi szereg zasadniczych pytań o naturę bezpiecznego korzystania z zasobów sieci.

Zwykły protokół a bezpieczny protokół SSL/TLS

Jednym z najpowszechniejszych sposobów zabezpieczenia transmisji danych w internecie jest protokół SSL/TLS. Zastosowanie technologii kryptograficznych oraz certyfikatów klucza publicznego, nazywanych w tym przypadku certyfikatami SSL, umożliwia nawiązanie szyfrowanego połączenia pomiędzy serwerem a łączącym się z nim komputerem użytkownika. Protokół SSL/TLS gwarantuje bezpieczeństwo przez wykorzystanie technologii Infrastruktury Klucza Publicznego (PKI). W trakcie nawiązywania połączenia tworzony jest klucz symetryczny, który będzie wykorzystany do zabezpieczenia wymiany danych pomiędzy stronami w ramach utworzonej sesji.

Dla porównania zwykłego protokołu z protokołem SSL/TLS wyobraźmy sobie sytuację, w której płacąc kartą kredytową w sklepie internetowym, informujemy wszystkich innych kupujących jaki jest nasz numer karty, data ważności oraz kod CVS, pozwalając tym samym dowolnie korzystać z naszych środków. W przypadku zastosowania połączeń szyfrowanych nikt nie ma możliwości pozyskania tak ważnych danych.

* Przykład reprezentatywny dla Rat PayU 0%. Całkowita kwota pożyczki: 1000,00 zł, RRSO: 0,00%, oprocentowanie stałe 0%, całkowita kwota do zapłaty: 1000 zł, całkowity koszt: 0,00 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł, koszt ubezpieczenia: brak), 10 równych miesięcznych rat w wysokości/po: 100 zł. Warunki oferty: wg stanu na 1.12.2022 r. O dostępnych aktualnie okresach spłaty Pożyczki 0%, zgodnych z ofertą pożyczkodawców, Klient zostanie każdorazowo poinformowany przed zawarciem umowy o Pożyczkę 0%. Umowa o Pożyczkę 0% zawierana jest między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą tj. Alior Bank S.A. z siedzibą w Warszawie lub mBank S.A. z siedzibą w Warszawie, lub Kreditech Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, pod warunkiem pozytywnej oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Pożyczkodawca uprawniony jest do zaproponowania innego okresu kredytowania niż wnioskowany przez Klienta, jeśli wynika to z badania zdolności kredytowej Klienta. PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu współpracuje z pożyczkodawcami i pośredniczy w zawieraniu ww. umów. Materiał ten nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma charakter informacyjny. Szczegóły produktu Raty PayU 0% dostępne są tutaj.