» czytaj wszystkie opinie

Nowe produkty

new product
Kable i przewody

Kable i przewody

Kable i przewody - bezpieczne podłączenie sprzętów


Posiadając system domowej rozrywki musimy pamiętać o tym, że jakość połączenia ma bezpośredni wpływ na standard odtwarzania. Kable i przewody muszą zapewniać doskonały obraz i dźwięk. Najważniejsze są parametry technologiczne wyżej wymienionych akcesoriów. Podczas zakupu należy kierować się przede wszystkim jakością, a nie ceną. Kluczowe jest to, aby prawidłowo dopasować produkty do posiadanych sprzętów. Nie zapominajmy, że wytrzymałość i niezawodność kabli i przewodów warunkuje bezpieczne użytkowanie sprzętu. Właśnie dlatego warto postawić jest na zaufane marki, które cieszą się uznaniem nawet wśród ekspertów. W naszej ofercie można znaleźć praktyczne, a zarazem wytrzymałe kable i przewody. Sprawdzą się one idealne, jeśli planujemy podłączyć urządzenia wchodzące w skład kina domowego, czy też systemu muzycznego. Są to produkty certyfikowane, które spełniają rygorystyczne normy i standardy. Do zakupu zachęca również korzystna cena.

Rodzaje kabli i przewodów


W naszej ofercie można znaleźć szeroki wybór kabli i przewodów. Posiadamy m.in. przewody HDMI High Speed, kable RCA, przewody głośnikowe, przewody Toslink, przewody do subwoofera, przewody COAX. Za pomocą przewodów HDMI High Speed możemy podłączyć nasz telewizor/projektor/monitor z dowolnym urządzeniem np. odtwarzaczem DVD, czy też laptopem. Tego typu przewody gwarantują bezstratny transfer sygnału. Im wyższa wydajność kabla, tym szybsza transmisja. Jest to niezbędne do tego, aby odtwarzać obraz w najwyższej rozdzielczości. Kable RCA wykorzystywane są do połączeń analogowych audio. Istotne jest to, aby były one elastyczne i odporne na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Konstrukcja powinna niwelować wszelkie niedoskonałości. Podobnie jest z tradycyjnymi przewodami głośnikowymi od do subwoofera. Muszą one niwelować potencjalne drgania i wibracje. Tylko wtedy brzmienie będzie czyste i pozbawione wad. Dobrej jakości przewody pozwalają nam wykorzystać w stu procentach potencjał naszego sprzętu. Przewody optyczne Toslink odpowiadają za sprawny i niezakłócony przesył dźwięku. Muszą być one solidne i niepodatne na negatywne oddziaływanie warunków otoczenia. Przewody COAX są zbliżone pod względem budowy. Dzięki niemu możemy połączyć ze sobą sprzęty wchodzące w skład domowego Hi-Fi.

Dobór okablowania


Wybór przewodów zależy w dużej mierze od tego, jaki sprzęt posiadamy. Jeśli nie mamy pojęcia, które kable będą odpowiednie, to poszukajmy niezbędnych informacji w instrukcji dołączonej do urządzenia. W sieci również znajdziemy wiele praktycznych wskazówek. Kupując przewody musimy właściwie określić ich długość. Kabel nie może być zbyt krótki, gdyż będzie on stwarzał zagrożenie dla osób znajdujących się w pobliżu. Istnieje duże ryzyko jego przypadkowego wypięcia. Z drugiej strony nie ma konieczności kupowania zbyt długich przewodów - w pierwszej kolejności dokonajmy więc niezbędnych pomiarów. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie kable i przewody, które są wyjątkowo wytrzymałe. Z pewnością niezawodnie posłużą przez długi czas.

Jest 190 produktów.

Pokazano 1-24 z 190 pozycji

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć